Ana SayfaSEO12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Daha Ekonomiktir

12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Daha Ekonomiktir

-

Hem markalar hem de işletmeler, dijital dünyada hazırladıkları verileri daha fazla görünür hale getirebilmek için SEO’ya bütçe ayırarak yatırım yaparlar. Yapılan SEO çalışmasının neticesinde alacağı faydanın gerçekten önemli bir gereksinim olduğunu ve yapılan optimizasyon çalışmalarının düzenli ve sürekli devam etmesi neticesinde bir süre sonrasında daha fazla kişiye ulaşmayı sağlayacağını ve doğru yapılmış hamlelerle birlikte geri dönüş alacaklarını bilirler. SEO çalışmaları bir sitenin arama motorlarındaki dijital paylaşımlarının arama sonuçlarında daha fazla ulaşılabilir olmasına çok ciddi katkılarda bulunur.

Peki SEO neden bu kadar önemli? “12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı?” yazı dizisinde markanızı daha üst basamaklara çıkartmak için önemli olan metrikleri paylaşmaya devam ediyoruz. Yazı dizimizin sekizinci içeriği SEO’nun pazarlama kanalları arasında değerlendirme yaptığınızda nispeten daha ucuz olarak SEO Daha Ekonomiktir.

SEO Daha Ekonomiktir

Pazarlama dünyasında önemli kurallardan biri para harcamazsan para kazanamazsın. Bu sözü farklı biçimleriyle de olsa hemen hepimiz defalarca duymuş olmalıyız. İyi bir şeye sahip olmak istiyorsak hem maddi hem de manevi olarak yatırım yapmamız gerektiği ortada. İşin maddi tarafını ele alacak olursak karşımıza pek çok pazarlama alternatifi çıkacaktır.

Pazarlama bütçesini oluştururken yapacağınız çalışmalarda genel olarak geri dönüş zamanı daha uzun olduğu için başlangıç maliyetleri yüksek gibi görünür ve pahalı olarak düşünülür ancak SEO, işlerin büyük planına bakarak hesap yaptığınızda nispeten ucuzdur. SEO’nun getirisi düşündüğünüzde büyük olasılıkla bir markanın sağlayacağı toplam yarar ve giriş bariyeri açısından dikkate değer olacaktır. Aslında bu sadece bir pazarlama maliyeti değil, gerçek bir iş yatırımıdır. İyi SEO uygulaması gelecek yıllarda daha fazla ön plana çıkacaktır. Hayattaki pek çok şey gibi, sadece daha fazla dikkat (ve yatırım) ile daha iyi olacaktır.

#1 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? Organik Arama En Önemli Trafik Kaynağıdır

#2 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Güven Sağlar

#3 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? İyi SEO İyi Kullanıcı Deneyimi Demektir

#4 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? Yerel SEO ile Yükselen Etkileşim, Trafik ve Dönüşümler Sağlarsınız

#5 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Satın Alma Döngüsü Oluşturur

#6 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Yaparak Sitenizi Güncel Tutarsınız

#7 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Çalışmalarını Anlamak İnternet Dünyasını Anlamanızı Sağlar

#8 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Daha Ekonomiktir

#9 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Uzun Vadeli Bir Stratejidir

#10 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Ölçülebilir Bir Pazarlama Yöntemidir

#11 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Parlak Fırsatlar Sunar

#12 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? Trafik Almak İçin İlk Sayfada Yer Almalısınız

KAYNAK: SearchEngineJournal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...