Ana SayfaSEO12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Ölçülebilir Bir Pazarlama Yöntemidir

12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Ölçülebilir Bir Pazarlama Yöntemidir

-

Hem markalar hem de işletmeler, dijital dünyada hazırladıkları verileri daha fazla görünür hale getirebilmek için SEO’ya bütçe ayırarak yatırım yaparlar. Yapılan SEO çalışmasının neticesinde alacağı faydanın gerçekten önemli bir gereksinim olduğunu ve yapılan optimizasyon çalışmalarının düzenli ve sürekli devam etmesi neticesinde bir süre sonrasında daha fazla kişiye ulaşmayı sağlayacağını ve doğru yapılmış hamlelerle birlikte geri dönüş alacaklarını bilirler. SEO çalışmaları bir sitenin arama motorlarındaki dijital paylaşımlarının arama sonuçlarında daha fazla ulaşılabilir olmasına çok ciddi katkılarda bulunur. Peki SEO neden bu kadar önemli? “12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı?” yazı dizisinde markanızı daha üst basamaklara çıkartmak için önemli olan metrikleri paylaşmaya devam ediyoruz. Yazı dizimizin onuncu içeriği SEO’nun pek dillendirilmemekle birlikte ölçülebilir olması yani SEO Ölçülebilir bir pazarlama yöntemidir.

KPI Nedir? Key Performance Indicator Nedir?

SEO Ölçülebilir Bir Pazarlama Yöntemidir

SEO, ücretli arama gibi hesaplanması yatırım getirisi oranı (ROI) sunmadığı için ölçümlenemez bir pazarlama yöntemi olarak algılanır. Aslında uygun izleme ve analizler yöntemleriyle neredeyse her şeyi ölçebilirsiniz. Bu noktada karşılaşılan en büyük sorun, yapılan tüm çalışmaların arasındaki ilişkiyi tespit etmenin kesin bir yolu olmadığı için arka planda noktalar arasındaki iletişimi çözmeye çalışmaktır. Yine de, belirli uygulamaların performans ve büyümeye nasıl katkı sağladığını ve çalışmaların nasıl katkı sağladığı tespit edilebilir.

Yatırım Getirinizi Arttıracak (ROI) 21 Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) Aracı

Herhangi bir SEO uzmanı bu gelişmeleri adım adım hedeflemesi gerekir. Bu yüzden de noktaların birleştirilmesi bir zorluk olarak kabul edilmemelidir. Markalar ayrıca başlangıçta nerede olduklarını, şimdi nerede olduklarını ve dijital performans anlamında nereye gittiklerini bilmek isterler. Özellikle SEO adına çalışma yapan bir kişi / şirket olduğunda bu gayet normal bir beklentidir. SEO çalışmalarının başarısını göstermenin daha iyi bir yolu yoktur. Hepimiz verilerin asla yalan söylemediğini biliyoruz.

#1 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? Organik Arama En Önemli Trafik Kaynağıdır

#2 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Güven Sağlar

#3 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? İyi SEO İyi Kullanıcı Deneyimi Demektir

#4 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? Yerel SEO ile Yükselen Etkileşim, Trafik ve Dönüşümler Sağlarsınız

#5 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Satın Alma Döngüsü Oluşturur

#6 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Yaparak Sitenizi Güncel Tutarsınız

#7 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Çalışmalarını Anlamak İnternet Dünyasını Anlamanızı Sağlar

#8 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Daha Ekonomiktir

#9 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Uzun Vadeli Bir Stratejidir

#10 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Ölçülebilir Bir Pazarlama Yöntemidir

#11 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? SEO Parlak Fırsatlar Sunar

#12 12 Maddede Markalar Neden SEO Yapmalı? Trafik Almak İçin İlk Sayfada Yer Almalısınız

KAYNAK: SearchEngineJournal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...