Ana SayfaPazarlamaFacebook Reklamları Artık Marketplace'te

Facebook Reklamları Artık Marketplace’te

-

Sayfa sahiplerinin daha çok kişiye ulaşmak için kullandıkları Facebook reklamları artık Marketplace’te de yayınlanabiliyor. Böylece Facebook, 2016 yılında hayata geçirdiği, kullanıcıların satın alma ve satış işlemi gerçekleştirebilecekleri Marketplace’te reklam verme olanağı sundu.

Facebook Reklamları Artık Marketplace’te

2016’dan bu yana kullanıma açık olan Marketplace’te ilk kez reklam verme olanağı sağlayan Facebook kullanıcılarına Marketplace’te (Pazar Yeri) reklam vererek en az 2.2 kat daha fazla geri dönüş vadediyor.

Marketplace’teki reklamlar, haber akışı reklamları gibi Facebook platformunda başka bir yerde yayınlanan reklamları içerebilir.Pazar yeri reklamları, diğer ürün ve hizmetlerle birlikte gösterilecek ve kullanımı oldukta basit.

Marketplace’te görünecek bir reklam oluşturmak için:

  1. Reklam Yöneticisi’ne gidin ve hedefiniz olarak Erişim, Trafik, Dönüşümler, Katalog satışları veya Video görüntülemeleri’ni seçin. Ardından Devam’ı tıklayın.
  2. Hedefinizi seçin.
  3. Kitlenizi seçin ve hedeflemenizi tanımlayın.
  4. Otomatik Yerleşimleri veya Yerleşimleri Düzenle’yi seçin.
  5. Bütçenizi ve Zamanlamanızı ayarlayın.
  6. İşiniz bittiğinde İleri’yi tıklayın.
  7. Reklamınızın reklam biçimini seçin.
  8. Reklamınızı tamamladıktan sonra Bitti’yi ve ardından Siparişi Ver’i tıklayın.
Facebook Reklamları Artık Marketplace'te
Facebook Reklamları Artık Marketplace’te

Bir reklam kampanyası oluştururken, “Otomatik Yerleşim” i seçmeniz artık reklamların Market’te, Messenger, Instagram, Facebook Kitle Ağı ve Haber Kaynağı’nda görünmesine olanak tanır.

Facebook’un Marketplace’te reklam vermenin avantajlarına değindiği resmi açıklama ise şöyle;

“Platformlarımızda reklam vermek, kullanıcıların zaman geçirdikleri her yerde hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayarak size tekliflerinizle ilgilenmesi muhtemel insanlarla bağlantı kurmak için daha fazla fırsat sunar.”

2.2 Kat Daha Fazla Getiri

Facebook, Marketplace reklamlarını belirli işletmelerde test etmeye başladı. Yapılan testler sonucunda reklam harcamalarından 2.2 kat daha fazla getiri elde edilebildiği tespit edildi. Yani aynı reklam bütçesi ile reklamverenler normale göre en az 2.2 kat daha fazla getiri sağlayabilecekler. Şimdilik sadece ABD ve Kanada’daki kitleleri hedefleyen reklamverenler için açık olan Marketplace reklamları önümüzdeki bir kaç hafta içinde tüm dünyada kullanıma sunulacak. Şimdiden reklamverenlerin iştahını kabartan pazar yeri reklamlarının Türkiye hedeflemeleri için ne zaman aktif olacağı konusu ise henüz belirsiz. Ancak bu yeni özelliğin Türkiye’de kullanıma açılmasının çok uzun sürmeyeceğini düşünüyor ve reklamverenleri Marketplace reklamları üzerinden elde edebilecekleri fırsatları göz ardı etmemeleri için uyarıyoruz.

Kaynak : Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...