Ana SayfaPazarlamaAramamotoru.com 1 Yaşında! 🎂

Aramamotoru.com 1 Yaşında! 🎂

-

2016 yılı mayıs ayında başlayan yolculuğumuzda ilk yılımızı tamamladık. Başladığımız andan itibaren arama motoru pazarlaması hakkında sizlere katkı sağlamayı hedefledik ve bu yolda çalışmalarımızı devam ettirdik. Yıl boyunca ASO, domain, etkinlik, pazarlama, SEO, SEM, UI, UX gibi farklı kategorilerde 242 yazı paylaştık, konuları bazen güncel tanımlar, bazen güncel gelişmeler bazen de gündem yorumlama oldu. Okuyucularımızdan aldığımız geri dönüşleri ve talepleri imkanlar dahilinde karşılamaya çalıştık.

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiğimiz Aramamotoru.com Etkinliği ile ilk senemizin sonunda sektörün önde gelen kişilerini sektörle ilgilenen müthiş katılımcılarla buluşturduk.

İlk Yazı Ne Zaman Yazıldı?

Aramamotoru.com’un ilk yazısı 14 Mayıs 2017 tarihli Merhaba yazısı oldu. Tanışma yazısında o dönem yakın zaman önce yayınlanmış dijital pazarlama bütçesini konu alan bir içerikle sizlere merhaba dedik.

Hangi Konulardan Bahsettik?

ASO, domain, etkinlik, pazarlama, SEO, SEM, tasarım gibi belirlediğimiz kategorilerde yayınladığımız 242 yazının dağılımı (birden çok kategoride olan yazılar bulunuyor) şu şekilde:

Kimler Misafir Oldu?

Hasan Yaşar’ın ilk yazısıyla başlayan aramamotoru.com, ağırlıklı olarak ben İsmail Emrah Demirayak ve Hasan Yaşar yazılarıyla devam etti. Yıl boyunca bizlere eşlik eden konusunda tecrübeli dostlarımız oldu. İlk misafir yazar Milliyet.com.tr SEO Danışmanı Oktay Çomak oldu. Takip eden süreçte bilgilerini ve tecrübelerini bizimle paylaşan diğer dostlarımız Sunucu Çözümleri kurucusu Ferdi Küçük, Natro dijital pazarlama ve iletişim uzmanı Burkay Yapağcıoğlu ve Markum.net pazarlama direktörü Haydar Özkömürcü oldu. Dostlarımıza verdikleri destekten ötürü teşekkür ederiz. Yeni yaşımızda yeni dostlarımızı da aramıza katmayı planlıyoruz.

Özel Antlaşmalarımız

İçerik üretmeye başladıktan bir süre sonrasizlere daha güncel bilgileri kaynağından sunmak istedik ve dünyanın önde gelen arama motoru pazarlaması bloglarıyla iletişime geçtik. Kasım 2016’da yaptığımız görüşmeledenrMOZ, Deepcrawl, Ahrefs ve Positionly (Unamo) ile yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı ve bu büyük iş birlikteliklerimiz başladı. İlk çeviri yazımız 1 Aralık 2016’da MOZ’dan: Google Analytics’e Gelen Spam Trafikleri Nasıl Engellersiniz?

İlk yılımızın kısa bir özetini paylaştık. Yeni yaşımızda yepyeni gelişmelerle sizlerle birlikte olacağız. Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/aramamotorucom/

https://plus.google.com/u/0/+Aramamotorucom

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...