Ana SayfaSEMGoogle AdSense Politikaları Güncellendi

Google AdSense Politikaları Güncellendi

-

Site yöneticilerinin, sitelerinde yakın zamanda adı Google Ads olan Google AdWords reklamlarını yayınlamasını sağlayan platform Google AdSense politikaları güncellendi. Güncellenen Google AdSense politikaları ile AdSense kullanımı üzerinde birkaç değişiklik gerçekleşti.

Google AdSense Politikaları Güncellendi! İşte Güncellenen Google AdSense Politikaları…

Kullanıcılarının Google Ads reklam ağı üzerinde yer alan reklamları, siteleri üzerinde yayınlamalarını sağlayan Google AdSense politikaları güncellendi. Yeni güncellenen politikalar ile birçok değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklikler özellikle yeni AdSense kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise, aynı AdSense hesabını birden fazla site için kullanmak.

Birden Fazla Site İçin Doğrulama

Birden fazla siteye reklam yerleştirmek isteyen AdSense kullanıcıları artık her bir siteyi kendi hesabına eklemek zorunda. Daha önceden reklam kodu oluşturup istenilen siteye reklam eklenebilirken yeni güncellemeden sonra AdSense kullanıcıları reklam eklemek istedikleri her bir siteyi kendi hesaplarına bağlamak ve siteleri doğrulamak zorunda. Doğrulama süreci 2 adımdan oluşuyor.

2 Adımlı Doğrulama

Doğrulama sürecinin ilk bölümünde, AdSense kullanıcıları, reklam vermek istedikleri alanın sahibi olduklarını veya içeriğinde değişiklik yapma yetkisine sahip olduklarını kanıtlamaları gerekir. Sürecin ikinci kısmında ,se Google’ın siteyi AdSense Program politikalarına uygunluğunu incelemesi ile ilgilidir. Google siteyi inceledikten ve AdSense reklamlarını yayınlamak için onayladıktan sonra “Hazır” olarak işaretlenir.

Siteniz Onaylanmazsa Ne Yapmalısınız?

Google, bir siteyi inceleyip sitenin AdSense yayıncı politikalarına uygun olmadığına karar verdiğinde, AdSense panelinde yer alan site adresi yanında “Dikkat Edilmesi Gerekli” diye bir ibare görünmeye başlar. Bu ibare sitenin AdSense yayıncı politikalarına uymadığı ve düzeltilmesi gereken yerler olduğunu belirtir. Bu sayede kullanıcılar sitelerinde yer alan hataları düzeltebilir ve yeniden AdSense başvurusu yapabilir.

Google, AdSense politikalarında yaptığı değişikler ile AdSense programının kalitesini arttırmayı hedefliyor. Google AdSense platformunun kalitesinin artması ile birlikte Google AdWords veya yeni adı ile Google Ads’e olan ilginin de artacağı düşünülüyor.

Kaynak : Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...