Ana SayfaSEOGoogle, App Maker Aracını Tüm G Suite Kullanıcılarına Sundu

Google, App Maker Aracını Tüm G Suite Kullanıcılarına Sundu

-

Google’ın yaklaşık 1,5 yıl önce duyurduğu fakat bu zamana kadar hakkında pek bir açıklama yapmadığı App Maker aracını bütün G Suite kullanıcılarının kullanımına açtı.

App Maker Nedir?

App Maker aracı, şirketlerin iş akış sürecini hızlandırabilecek ve iş yapış şekillerini kolaylaştırabilecek uygulamalar oluşturmasını sağlayan bir araç olarak açıklanabilir.

Google’ın Hiç kod kullanmadan uygulamalar oluşturabilirsiniz gibi bir iddiası olmasa da daha az kod kullanarak uygulamalar oluşturabileceğimize dair bir iddiası bulunuyor. Bu da şirket içinden her hangi biri kolayca, iş sürecini kolaylaştırabilmek adına uygulama tasarlayıp, bunu bütün çalışanların kullanımına sunabilir.

İlgili Haber : Yenilenmiş Özellikleriyle Google Apps Artık G Suite

App Maker

App Maker Aracını Kimler Kullanabilir?

G Suite Business, Enterprise ve Eğitim paketlerinden herhangi birine sahip olan herkes bu aracı kullanabiliyor. G Suite, Google’ın Cloud SQL veritabanı veya sizin seçtiğiniz bir veritabanı ile entegre çalıştığı için ilk aşamada bu veritabanını bağlama işlemi biraz teknik bilgi gerektiriyor. Bu işlemi hallettikten sonra bir çok işlemi sürükle bırak işlemi ile halledebiliyorsunuz. Bunun yanında responsive temalar sayesinde masaüstü veya telefonunuzdan bu uygulamayı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

İlgili Haber : Google Chrome SSL Kullanan Siteleri Güvenli Olarak Göstermeye Başladı

Kullanıma sunulan aracın, Google’ın 40 farklı hizmetine (Gmail, Google Takvim, E-Tablolar v.b) erişim sağlayabiliyor. Şu anda alesforce gibi üçüncü parti uygulamalarla entegrasyon imkanı sağlamasa da, aracın gelişme sürecinde, işlevselliğin ve kullanım kolaylıklarının daha da artacağı söylenebilir.

Kaynak : TechCrunch

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

0
Google 2010 yılında, site hızının masaüstü arama motoru sıralama algoritmalarına etki eden bir faktör olacağını duyurmuştu. Hızlı yüklenen sitelerin diğer web sitelerine göre SEO...