Ana SayfaSEOGoogle Arama Güncellemesi: Alakalı Konular Snippet'i

Google Arama Güncellemesi: Alakalı Konular Snippet’i

-

Yeni yapılan Google arama güncellemesi ile, birden fazla konu ile alakalı veya birden fazla yorumu olan aramalar için yeni bir snippet arama sonuçlarında yerini alacak. Google, özellikle birden fazla yoruma dayalı sorgular için geliştirdiği yeni snippet ile arama sonuçlarında sadece tek bir snippet değil, alakalı diğer sonuçlar hakkında da sonuçlar listeleyerek birden fazla snippet gösterimi yapacak.

Google Arama Güncellemesi: Alakalı Konular Snippet’i

Bazen bir soru sormak için kullandığımız kelimelerin birden fazla anlamı veya sorulan sorunun birden fazla cevabı olabilir. Bu durumu iyi gözlemleyen ve ziyaretçilerine en iyi ve en alakalı sonuçları listelemek isteyen Google, yeni bir güncelleme ile birden fazla anlama gelen aramalar veya birden fazla cevabı olan aramalar için ismine “Alakalı Konular Snippet’i” diyebileceğimiz yeni bir snippet geliştirdi.

Alakalı konular snippet’i sayesinde Google, net bir cevap belirleyemez ve yapılan arama sonucunun birden fazla anlama geldiğini saptarsa, alakalı içerikler hakkında da içerik gösterebilir. Örneğin aşağıdaki “Bahçe tam güneş ihtiyacı?” aramasında birden fazla anlam olabileceği için, Alakalı konular snippet‘i sayesinde birden fazla sonuç listelenmiş. Çıkan sonuçların birinde tam güneşe ihtiyacı olan sebzeleri listelerken bir diğer sonuçta ise tam güneş ve bahçe hakkında bilgi verilmiştir.

Google Arama Güncellemesi: Alakalı Konular Snippet'i
Google Arama Güncellemesi: Alakalı Konular Snippet’i

Şimdilik sınırlı ülke ve sınırlı aramalarda geçerli olan yeni snippet, yakında daha fazla arama ve daha fazla ülke/dil desteği sağlayacak.

Kaynak: https://www.searchenginejournal.com/google-search-update-featured-snippets-multi-intent-queries/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Google: Başlıkların %87'sini Kullanıyoruz

Google: Başlıkların %87’sini Kullanıyoruz

0
Google’a başlık değişiminin arama motorunda nasıl etki bırakacağı ve bu etkilere nasıl adapte olacağımız konusunda aylarca sorular soran gazeteciler öğrenmek istediklerini elde etmeyi başarmış...