Ana SayfaSEOFeatured Snippet Nedir?

Featured Snippet Nedir?

-

Featured Snippet, yani öne çıkarılmış snippet’ler, Google’ın SERP sayfasında sponsorlu yayınların hemen sonrasında gösterilen bilgi içeriğidir. Bunu örnek ile anlatmak gerekirse Google’da “en çok kullanılan arama motorları” yazdığınızda çıkan ilk sonuç Featured Snippet olarak geçmektedir.

Featured Snippet Örneği

Google’ın içerik değerlendirmeleri sonucunda, sitenizde yer alan içerik kullanıcıya fayda sağlayacak içerik olarak algılandıysa, içeriğiniz 0.pozisyonda yani Featured Snippet’te yer alabilir.

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) Nasıl Yapılır?

Sitenizdeki içerikleri Featured Snippet’lere göre optimize ederseniz, içeriklerinizin 0.sırada çıkma olasılığı artacaktır. Bu optimizasyon zor olasa da imkansız değil.

Ziyaretçilerinizin Sorularına Odaklanın

Eğer bununla alakalı bir fikriniz yoksa bu konuya odaklanmalı ve ziyaretçilerinize cevap vermelisiniz. Bizim sektörümüzdeki bir çok yabancı kelimeyi “nedir?” yazılarımızla cevap vermeye çalışıyoruz. Bunlar;

Hedef kitlenizin ne tür sorulara cevap aradığını görmek için Google arama çubuğuna hedef anahtar kelimeyi yazıp, çıkan önerilere göz atabilirsiniz.

Featured Snippet Hedef Anahtar Kelime

Öne Çıkan Snippet’lar Neden Önemli?

İçeriğiniz tüm organik sonuçların en başında bulunacağı için organik trafiğiniz artacak bununla birlikte verdiğiniz doğru bilgiler ile markanızın güvenirliği artacak.

Featured Snippet Nasıl Bulunur?

SemRush ve Ahrefs araçlarının özelliklerini kullanarak, hangi kelimelerde öne çıkarıldığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada 5 Adımda Müşterileri Tanımak

Dijital Pazarlamada 5 Adımda Müşterileri Tanımak

0
Dijital pazarlama, dijitalleşmenin arttığı bu dünyada büyük ve küçük birçok işletmenin varlıklarını sürdürebilme ihtiyacı ile içinde bulunduğu önemli bir platform haline geldi. Fakat işletmelerin...