Ana SayfaSEOGoogle, Featured Snippets Alanında PDF İçeriklerini Göstermeye Başlıyor

Google, Featured Snippets Alanında PDF İçeriklerini Göstermeye Başlıyor

-

Google’ın yeniliklerinden bir tanesi ile karşı karşıyayız yine. Bu yenilik arama motoru sonuç sayfasında yapılan küçük bir değişiklik. Google arama sonuçları sayfasında sıfırıncı sıra olarak da bilinen Featured Snippets PDF içerikleri gösteriyor.

Featured Snippets PDF içerikleri gösteriyor

Bu Tweet’te de görüldüğü gibi fark edenlerin ilk defa featured snippets PDF içerikleri olduğunu görüp paylaştılar. Geleneksel olarak, Google featured snippets alanında veri oluşturmak için web sitelerinden içerik alır.

Google arama sonuçlarında kullanıcılarla en alakalı olduğunu tespit ettiği ve arama sonucu sayfasında yer verdiği sonuçlar kullanıcıdan kullanıcıdan kullanıcıya değişebilir. Ekran görüntüsünde gösterilenle aynı sorguyu yaptığınızda farklı sonuçlar görebilirsiniz.

Bu Değişiklik SEO İçin Ne Anlama Geliyor?

SEO uzmanları için en önemli husus PDF’lerin şimdi “sıfırıncı sıra” olarak da adlandırılan featured snippets alanında yer alabilmesidir. Bu yeni özellik ile featured snippets alanında yer alabilmek için web içeriğini optimize etmek için geçerli olan en iyi uygulamaların artık PDF’ler için geçerli olabileceği anlamına gelir.

Featured snippets, genellikle birinci arama sonuçları sayfasında sıralanan sayfalardaki verilerden oluşturulur. Bu nedenle, önceki sıralamalarda yukarılarda yer almaya çalışmak önemini yitirmemiştir yani hala önemlidir.”

PDF’lerin önceki sıralamadaki başarısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için, PDF’lerinizi SEO dostu yapmak için PDF’leri SEO Dostu Hale Getirmenin 10 Püf Noktası yazımızı inceleyebilirsiniz.

PDF’leri SEO için optimize etmek henüz büyük ölçüde değerlendirilmemiş bir fırsat olarak önümüze duruyor. Google dokümanları tarayabilir, dizine ekleyebilir ve sıralamalarda yer almasını sağlayabilirsiniz. Artık PDF’lerin featured snippets alanında görünmeye uygun olduğuna göre, bundan sonraki süreçte PDF’lerin daha fazla optimizasyonunu görüyor olabiliriz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Reddit reklamları işletmenizi büyütmeye yardım edebilir mi?

Reddit reklamları işletmenizi büyütmeye yardım edebilir mi?

0
Son zamanların popüler sosyal medya platformlarından biri olan Reddit, geniş ve aktif bir kullanıcı kitlesine sahip olan bir platformdur. Bu platformlarda kullanıcılar, subredditler adı...