Ana SayfaSEOGoogle, Featured Snippet Alt Başlıklarının Tasarımını Değiştirdi

Google, Featured Snippet Alt Başlıklarının Tasarımını Değiştirdi

-

Son zamanlarda özellikle sıfırıncı sıra olarak kabul edilen featured snippet alanında oldukça fazla değişiklik görüyoruz. Arama sonuçları sayfasındaki sıfırıncı sıra özelinde yapılan değişikliklere bir yenisi daha eklendi. Google, bir konu hakkında daha ayrıntılı bilgi görüntülemek için ayrılmış yeni bir tür snippet’i kullanıma sundu. Yani Google, featured snippet alt başlıklarının tasarımını değiştirdi

Google, Featured Snippet Alt Başlıklarının Tasarımını Değiştirdi

Google’ın, arama sonuçları sayfasında belirli konular için featured snippet alanının görüntülenmesine benzer şekilde, Google artık iki şey arasındaki farkları ve / veya benzerlikleri ayrıntılarıyla gösteren bir alan görüntüleyebilir. Featured snippet’te, arama yapanlar çeşitli alt konu başlıklarını daha fazla keşfetmek için açılır sekmelerden yararlanabilir.

Google “İlgili Sorular” Görünümünü % 34 oranında arttırdı

Google, kuvars ve granit arasında bir maliyet karşılaştırması, maliyet, fayda, ağırlık ve dayanıklılık ile ilgili genişletilebilir alt katmanların bir örneğini paylaştı.

Google, Featured Snippet Alt Başlıklarının Tasarımını Değiştirdi

“Artık [quartz vs. granit] gibi bir şeyi karşılaştırmalı aradığınızda, keşfedilecek ilgili alt konuların bulunduğu bir panel göreceksiniz. Başka bir örnek olarak, acil durum fonu (emergency fund) aradığınızda, acil durum fonunun tavsiye edilen büyüklüğü, amacı ve önemi ile ilgili bilgileri hızlı bir şekilde göreceksiniz ve bu ilgili kaynakların bağlantıla hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. .”

Google, Arama Sonuçlarında Soru-Cevap, Sıkça Sorulan Sorular ve Nasıl Yapılır Özellikleri Ekleyecek

Google, bu featured snippet’lerin, bir konunun genel ve kullanışlı yönlerini algılayacak şekilde tasarlandığını söylüyor. Featured Snippet alt başlıkları otomatik olarak oluşturulur, dolayısıyla içeriğin görünmesi için belirli bir biçimlendirme türü gerekmez, ekstra bir çaba sarfedilmesi gerekmez.

“Bu yeni paneller, bu konuların web’deki içeriğiyle ilgili anlayışımıza dayanarak otomatik olarak oluşturuluyor ve umarım bunları önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıma sunulduklarında yararlı bulacağınızı umuyoruz.”

Google Featured Snippets Alanını Genişletti

Google, bu güncellemenin, kullanıcıların bilgilere daha hızlı erişmelerine yardımcı olmak için yaptığı bir dizi gelişmenin bir parçası olduğunu belirtiyor. Google’ın çok yönlü özelliklere sahip snippet’lerin ilki Şubat ayında kullanıma sunuldu. Daha sonra neler olabileceğine bir göz atmak için, Google’ın geçen ay açıkladığı yaklaşan arama özellikler hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Google, Arama Sonuçlarında Veri Tablolarının Görüntülenmesi İçin Yeni Şema Türü Duyurdu

KAYNAK: Search Engine Journal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...