Ana SayfaSEOTeknik Anlamda İyi Bir Site Kaliteli İçerik Olmadan Sıralama Alabilir mi?

Teknik Anlamda İyi Bir Site Kaliteli İçerik Olmadan Sıralama Alabilir mi?

-

Açıklamaları ile tanıdığımız Google mühendislerinden John Mueller “Teknik Anlamda İyi Bir Site Kaliteli İçerik Olmadan Sıralama Alabilir mi?” sorusuna yanıt verdi. Öncelikle John Mueller’in kim olduğunu bilmeyenler daha önce sizler için hazırlamış olduğumuz “John Mueller Kimdir?” başlıklı yazımızı okuyabilirler.

Gelelim asıl konumuza. John Mueller Hangout üzerinden yaptığı son site yöneticileri toplantısında her zaman olduğu gibi yine site sahiplerinin aklına takılan soruları cevapladı. Mueller’e yöneltilen son soru ise şöyle;

“Web sitemizde Search Console‘a göre sıfır sorun var. Mobil harika ve UX’te performansımız harika. Sıralamayı iyileştirmek için ne yapmalıyım?”

Mueller’in soruyu yönelten site yöneticisine verdiği cevap ise şu şekilde;

“Teknik detaylar ile bu kadar ilgilenirken büyük resmi unutmamanız gerekir. Sırf web sitesinin tüm teknik detayları iyi diye Google, bu siteyi sıralamalarda yükseltmez. Her halükarda sitede bulunan içeriklerin kullanıcı aramaları ile alakalı olması gerekir. Teknik sorunların çözülmesi site için önemlidir fakat, sitedeki içeriklerinde insanlar için yararlı olması gerekiyor.”

Mueller açıklamasının devamında ayrıca site sahiplerine önerilerde de bulunuyor. Mueller’e göre site sahipleri kullanıcıların yaşadıkları sorunları ve bu sorunları nasıl çözebileceklerine dair içerikler üretmelidir.

Mueller’in yaptığı açıklamaların tamamını aşağıda yer alan videodan izleyebilir ve/veya yazıda bahsettiğimiz konu ile alakalı bölüme videonun 32. dakika 29. saniyesinden izlemeye başlayabilirsiniz.

Kaynak : Google Webmasters YouTube

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?