Ana SayfaSEOGoogle Zengin Sonuçlar Testi Aracı Artık Kod Düzenlemeyi Destekliyor

Google Zengin Sonuçlar Testi Aracı Artık Kod Düzenlemeyi Destekliyor

-

Google Zengin Sonuçları Testi Aracı, Google’ın 2017’nin sonunda yayınladığı analiz araçlardan biri. Yapılandırılmış veri test aracı olan Google zengin sonuçlar test aracı önemli bir değişiklik ile yepyeni bir özellik sunmaya başladı.

Google zengin sonuçlar test aracı artık kodlarınızı test sonucu üzerinde düzenleyebilir ve bu düzenlemelerin gerçek zamanlı olarak neleri değiştirdiğini görebilirsiniz.

Schema Yapılandırılmış Veri (Structured Data) Entegrasyonu

Google Zengin Sonuçları Testi Aracı

Google Zengin Sonuçları Testi Aracı
Google Zengin Sonuçları Testi Aracı

Google, web yöneticilerinin kodu anlık olarak düzenlemesini sağlayarak yapılan düzenlemelerin sonuç sonuçlarını nasıl etkilediğini görmek için Google Zengin Sonuç Test Aracı’nı güncelledi. Google, bu yeni özelliği geçtiğimiz hafta yapılan Chrome Geliştirici Zirvesi(Chrome Developer Summit)’te açıkladı.

Zengin sonuçlar nelerdir? Zengin sonuçlar (rich results), arama sonuçlarında standart mavi bağlantının ötesine geçen arama sonuçlarıdır. bunlar bir karuseller, görseller, yıldızlar, reytingler, görrsel veya diğer metin harici kullanıcı arayüzü öğelerini içerebilir.

Zengin Sonuçlar nasıl çalışır? Yapılandırılmış veri eklediğiniz bir sayfa yüklendiğinde, sol taraftaki kod alanına tıklayarak düzenlemeler yapabilir ve ardından tekrar “URL’yi test et” düğmesini tıklayabilirsiniz. Yaptığınız düzenleme sonrasında kod düzenlemelerinin zengin sonuçlarınızı nasıl etkilediğini size gösterecektir.

Nasıl göründüğünü Google’ın Twitter’daki paylaştığı videoda görebilirsiniz.

Bu düzenleme neden önemli? Bu düzenleme sayesinde web yöneticilerine ve SEO uzmanlarına kodlarında değişiklik yapmak ve bu değişikliklerin zengin snippet’lerini nasıl etkileyebileceğini veya etkilemeyeceğini görmek için daha fazla imkan sağlamakta ve güven vermektedir.

En Çok Kullanılan 21 Arama Motoru

Google zengin sonuçlar test aracı için buraya tıklayınız?

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...