Ana SayfaSEOGoogle My Business İşletmelerin Kendi Hizmet Alanlarını Belirlemesini Sağlıyor

Google My Business İşletmelerin Kendi Hizmet Alanlarını Belirlemesini Sağlıyor

-

Google My Business’da şimdiye kadar listeleme yapan işletmeler hizmet verilen alanlarla ilgili olarak Google My Business girişlerinin görüntülenme haricinde herhangi bir kontrol yapma imkanına sahip değildi. Google My Business, artık listelemelere sundukları coğrafi bölgeyi belirleme yeteneği veriyor. Google My Business hizmet alanı belirleme özelliği ile yerel SEO çalışmalarına yeni bir boyut gelmiş oldu.

Google My Business, Şirketiniz Yeni Bir Listede Yayınlandığında Bildirim Gönderecek

Google My Business Hizmet Alanı Belirleme Özelliği Eklendi

Bir işletmenin servis alanı, daha önce imkanı olmayan işletmenin fiziksel olarak konumlandığı bir mesafe olarak ayarlanabilir hale geldi. Açıkça söylemek gerekirse bu özellik eklenmeden önce dışarıya hizmet veren işletmeler için sunulan hizmet ideal bir çözüm değildi.

Yerel SEO çalışmaları için önemli bir gelişme olan Google My Business hizmet alanı belirleme özelliği Google My Business’da adres alanları ve hizmet alanları için ayrı bölümler olacak. İşletmenin bulunduğu yerde müşterilere hizmet sunmayan işletmeler adres alanını boş bırakabilir ve yalnızca hizmet alanlarına bilgilerini girebilirler.

Google My Business Gönderi Özelliklerini Geliştiriyor!

Müşterilerine, bulundukları lokasyonda ve ayrı bir servis alanı içerisinde hizmet verenler, her iki alanı da doldurma seçeneklerine sahip olacak. Artık Google My Business yönetim panelinde bir hizmet alanını bir işletmenin etrafında bir mesafe olarak ayarlamak için bir seçenek yer almayacak. Daha önce işletmeleri etrafında bir mesafe girmiş işletmeleri bu ayarı koruyabilecek, ancak mesafeyi düzenleyemeyecekler.

Önceki ayarlarını düzenlemek isteyen işletmelerin, hizmet alanlarını bölge, şehir veya posta koduyla belirtmeleri gerekiyor.

Google My Business Kullanıcıları Paylaşımlarına “Hemen Ara” Butonu Ekleyebilecekler

Google My Business Hizmet Alanı Ekleme veya Düzenleme

İşletmeler, aşağıdaki adımları izleyerek bir hizmet alanı ekleyebilir veya düzenleyebilir.

  • Google My Business’da oturum açın
  • Menüden Bilgi’ye tıklayın
  • Servis alanı bölümünde Düzenle’yi tıklayın
  • Bölgeye, şehre veya posta koduna dayanan servis alanı bilgilerini girin
  • Uygula’ya tıklayın
İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Niche Pazarlama: Dar Kitlelere Yönelik Etkili Pazarlama Stratejileri

Niche Pazarlama: Dar Kitlelere Yönelik Etkili Pazarlama Stratejileri

0
Niche pazarlama, belirli ürün ya da hizmetin yalnızca dar bir hedef kitleye sunulduğu pazarlama stratejisidir. Bu strateji, geniş kitlelere hitap eden geleneksel pazarlama stratejisinden...