Ana SayfaPazarlamaGoogle Reklam Deneyimlerinde Daha Fazla Kontrol ve Şeffaflık Sağlamayı Amaçlıyor

Google Reklam Deneyimlerinde Daha Fazla Kontrol ve Şeffaflık Sağlamayı Amaçlıyor

-

Google, bazı reklamların kullanıcılara neden gösterilmesi gerektiğini daha anlaşılabilir hale getirerek kullanıcıların gördükleri reklamlar konusunda daha fazla kontrol etme ve daha şeffaf reklam sunma imkanı vermeye başlıyor. Google reklam deneyimleri Google yeni reklam ayarları üzerinde daha fazla kontrol ve şeffaflık sağlamayı amaçlayan iki girişimi genişletiyor.

Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 6: Ek Açıklamalı Snippet Uzantısı

Google reklam deneyimleri

Reklam ayarları güncellemesi ile birlikte Google, “Reklam Ayarları” nın yeni bir sürümünü kullanıma sunmanın yanı sıra, insanların web’de gördükleri reklamların neden gösterildiğine ilişkin iletişimini de geliştirecek.

Google, kullanıcılara başlangıçta Reklam Ayarları’nın ilk sürümünü kullanıma sunarken 2009’da gördükleri reklamlar üzerinde kontrol sağladır.

Google Yeni Reklam Tipi İle Televizyon İzleyicilerini Hedefliyor

Google Yeni Reklam Ayarları Yeni Sürümü

Yeni Reklam Ayarları sürümü ile Google, kullanıcılar tarafında reklamların nasıl sunulduğunu anlaşılmasını sağlıyor ve kontrol etmenin artık daha kolay olduğunu söylüyor.

“Yeni Reklam Ayarları, reklamların size tek bir görünümde nasıl uyarlandığını belirleyen tüm farklı faktörleri gösterir. Bu sayede, bir bakışta onları görmeniz, bu konularla ilgili reklamları neden gördüğünüz hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve kaldırmak istediğiniz herhangi bir seçenek olup olmadığına karar verebilirsiniz. ”

Google reklam deneyimleri
Google reklam deneyimleri örnek görünümü

Google AdWords Mesaj Uzantılı Reklamlara Performans Odaklı Yenilikler Geldi

Reklamların nasıl sunulduğunu belirleyen farklı faktörler

  • Google, bir kullanıcının ilgi alanlarını web etkinliğine(çerezlere) göre belirler
  • Bir kullanıcının Google hesabında bulunan bilgiler reklam seçimlerinde değerlendirilir
  • Google ile iş ortaklığı yapan diğer reklamverenler tarafından toplanan bilgiler değerlendirilir

Google’ın yeni reklam ayarları, kullanıcıların reklamların nasıl sunulduğunu belirleyen bireysel faktörleri kapatmalarına izin verecektir.

Neden bu reklamları görüyorsunuz?

Google, 2011’de, kullanıcıların neden belirli reklamlar gösterildiğini açıklayan “Neden bu reklam?” Özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik şimdiye kadar sadece sınırlı sayıda yerde göründü.

İleride, “Neden bu reklam?” Google arama sonuçlarında, Google Haritalar, Gmail, YouTube, Google Play ve reklam göstermek için Google ile iş ortaklığı yapan neredeyse tüm web siteleri ve uygulamalarda görünmeye başlayacak. Bu yeni özelliklerin her biri bugün itibariyle mevcut.

KAYNAK: SearchEngineJournal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...