Ana SayfaSEMGoogle Reklamları Küçük İşletmelere Daha Fazla Yardımcı Oluyor

Google Reklamları Küçük İşletmelere Daha Fazla Yardımcı Oluyor

-

Yaklaşık 18 yıl önce ilk kez kullanıma sunulan Google reklamları, kullanıcıların internet üzerinden işletmeleri bulmalarına yardımcı olabilmek adına kuruldu. Ancak aradan geçen 18 yılda çok şey değişti. Kullanıcılar artık istedikleri cihazlardan istedikleri zaman arama yapabiliyor, Google Haritalar’daki yerleri keşfediyor, YouTube üzerinden video izliyor. Hem de sabit bir konumda durmadan. Bugün ise Google Reklamları olarak bilinen Google AdWords, tüm boyutlardaki işletmeler için Google reklam ağında yer alan diğer iş ortakları ile bağlantıda olmanızı ve reklamlarınızı bu iş ortaklarının reklam alanlarında yayınlamanızı sağlıyor.

Google Reklamları Küçük İşletmelere Daha Fazla Yardımcı Oluyor

Google Reklamlarının tanıtılması ile birlikte bugüne kadar olan süreçte küçük işletmeler artık varsayılan reklam deneyimi olan “Akıllı Kampanyalar” özelliğini kullanabilir. Temelde küçük işletmeler için geliştirilen, inovasyon ve reklam teknolojisini uyarlayarak oluşturulan Akıllı Kampanyalar ile küçük işletmeler artık dakikalar içinde reklam oluşturabilir. Sadece bununla da kalmayıp gerçek zamanlı sonuçlar elde edebilirler. Örneğin web sitelerine potansiyel müşterileri çekmek, müşterilerini fiziksel mağazalarına çekmek veya direk müşterilerin kendilerini telefon ile aramalarını sağlayabilirler.

Küçük işletmelerin büyük işletmelere göre özellikle reklam yönetim ekiplerinde çok büyük eksiklikleri oluyor. Örneğin çok büyük şirketlerde dijital reklam departmanları yer alırken küçük işletmeler bu personel yükünün altından kalkamayacak düzeyde. İşte tam da bu noktada Google AdWords Akıllı Kampanyalar devreye giriyor. Küçük işletmelerin zaten diğer büyük şirketlere göre az olan bütçelerini korumalarını sağlıyor.

Sistemin arka planında çalışan yapay zeka sayesinde istenilen reklam kampanyası işletmenin isteğine göre maksimum düzeyde otomatik olarak optimize ediliyor. Kullanım kolaylığı sayesinde küçük şirketler ekstra personel ihtiyacı olmaksızın sadece birkaç tuşa basarak Google reklam ağı içerisinde yer alan reklam alanlarına reklam vermeye başlayabiliyorlar.

İlgilendiğiniz Sonuçları Alın

Küçük işletme sahiplerinin yüzde 90’ı için, çevrimiçi reklamcılığın ana amacı müşterilere ulaşmak, bir mağazayı ziyaret etmelerini sağlamak veya bir satın alma işlemi gerçekleştirmelerini sağlamaktır. Küçük işletmeler akıllı kampanyaları kullandıklarında hedeflerinin ne olduğu konusunda karşılarına seçenekler çıkar ve küçük işletme ihtiyacı olan en uygun ayarı seçebilirler.

 

Kaynak : Google Blog

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...