Ana SayfaSEOGoogle Search Console’a inceleme snippeti raporu geldi

Google Search Console’a inceleme snippeti raporu geldi

-

Google, WebMaster Blog’da yayınladığı yazıda Search Console’daki  inceleme snippetlerini destekleyecek şekilde yeni raporlar yayınladı. Bu raporlara ayrıca, uygulamanızla ilgili sorunları bulmanızı kolaylaştıracak, ve zenginleştirilmiş sonuçların performans üzerindeki etkisini izlemenize yardımcı olacak yeni raporları da dahil etti. 

İnceleme snippeti nedir?

İnceleme snippeti, bir yorumun veya bir web sitesindeki derecelendirmenin kısa bir alıntısıdır. Genellikle birçok kullanıcının birleştirilmiş derecelendirme puanlarının ortalamasıdır. Bu, web üzerinde kitap, film, etkinlik, ürün ve daha pek çok içerik türü için milyonlarca web sitesi tarafından en çok kullanılan yapılandırılmış veri türlerinden biridir.

Google, geçerli incelemeler veya derecelendirme işaretlemeleri bulduğunda, yıldızları ve diğer özet bilgileri içeren zengin bir sonuç gösterebilir. Bu zenginleştirilmiş sonuç, aşağıdaki ekran görüntülerinde gösterildiği gibi doğrudan arama sonuçlarında veya Google bilgi panelinin bir parçası olarak görünebilir.

Google Search Console ürün zengin sonuçları için yeni raporlama sunuyor

İnceleme snippeti inceleme raporu

Site sahiplerinin incelemelerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için, Search Console’da inceleme/derecelendirme yapısal verileri uygulayan siteler için yeni bir inceleme snippet raporu kullanıma sunuldu. Rapor, sitenize uygulanan işaretleme için hataları, uyarıları ve geçerli sayfaları görmenizi sağlıyor.

Ayrıca, bir sorunu giderirseniz, doğrulamak için raporu kullanabilirsiniz. Bu, Google’ın etkilenen sayfalarınızı yeniden taradığı bir işlemi tetikler. Rapor, şu anda inceleme snippetleri olarak desteklenen tüm içerik türlerini kapsamaktadır. 

Rich Snippets Nedir?

Performans raporunda inceleme snippeti görünümü

Search Console Performans raporu artık yeni “İnceleme snippet’i” arama görünümü filtresini kullanarak incelemenizin performansını veya işaretli sayfaları Google Arama ve Keşfet’te derecelendirmenizi sağlar.

Bu, inceleme snippet sayfalarınızın gösterimlerini, tıklamalarını ve TO sonuçlarını kontrol edebileceğiniz ve mevcut boyutlardan herhangi biri için nasıl eğilim gösterdiğini anlamak için performanslarını kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, inceleme snippetlerinin trafiğini hangi sorguların, sayfaların, ülkelerin ve cihazların getirdiğini görmek için verilerinize filtre uygulayabilirsiniz.

Google Featured Snippets Alanını Genişletti

Zengin Sonuçlar Testinde inceleme snippeti

Snippet’lerin yapılandırılmış verilerini sayfalarınıza ekledikten sonra, Zengin Sonuçlar Test aracını kullanarak bunları test edebilirsiniz. Bir kod snippetini test edebilir veya bir sayfanın URL’sini gönderebilirsiniz. Test, yapılandırılmış verilerinizle ilgili hataları veya önerileri gösterir.

Bu yeni araçlar, işaretlenmiş inceleme snippet sayfalarınızın arama sayfasında nasıl performans gösterdiğini anlamayı ve inceleme sorunlarını belirleyip gidermenizi kolaylaştırma amacındadır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...