Ana SayfaSEOGoogle, Ünlülerin Soru & Cevap Videolarını Arama Sonuçlarına Getirdi

Google, Ünlülerin Soru & Cevap Videolarını Arama Sonuçlarına Getirdi

-

Google, Ünlülerin Soru & Cevap Videolarını Arama Sonuçlarına Getirdi.Yeniliklerin ardı arkası kesilmezken yeni bir özelliği daha duyuran Google artık Ünlülerin Soru & Cevap videolarını en üste çıkartacak. Kısa süre önce yayına aldığı özellik ünlüler hakkında çok fazla sorulan soruları aranan ünlünün kendi cevap videosu ile karşılıyor.

Arama sonuçlarını ve cevaplarını daha iyi hale getirmek isteyen Google bilgileri her zaman doğru ve güvenilir kaynaklardan almaya çalıştığını hepimiz biliyoruz. Bu videolar ile ünlüler hakkında gerçeği yansıtmayan bilgilere son vermeye çalıştığını görüyoruz.

Google, Ünlülerin Soru & Cevap Videolarını Arama Sonuçlarına Getirdi

soru-cevap-videolari

Daha önce arama hacmi büyük olan içerikleri başa tutturan Google, ünlüler ile anlaşarak ünlülerin kendilerinin arama sorgusuna göre cevaplandırdığı videoları sadece mobil aramada başa tutturarak yeni hizmetini deneme olarak belirli sayıda ünlü ABD bölgesinde yaşayan kullanıcılarına açtı. Diğer ülkelere deneme aşaması bittikten sonra destek vereceklerini belirten firma şimdilik sadece arama sorgularına sadece Amerika’dan videolu cevap veriyor.

Videolar arama yapıldığı gibi otomatik olarak oynatıyor fakat üstüne basmadan ses vermiyor bu arama sonuçları eski telefonlarda ne kadar güçlü çalışır bilinmez iken arama sonucunun internet kullanımını fark edilecek oranda etkilemesinden korkuluyor. Tasarımsal olarak Snap gibi duran videolar üzerine bastığınızda büyüyor ve aynı ünlüye sorulmuş diğer popüler sorguları alt tarafta size sunuyor. Bu popüler sorguları yana kaydırarak ünlünün cevabını izleyebilmek oldukça keyifli bir deneyim olsa gerek.

Arama Sonuçlarına Cevap Veren Ünlüler

 • Priyanka Chopra
 • Will Ferrell
 • Tracee Ellis Ross
 • Gina Rodriguez
 • Kenan Thompson
 • Allison Williams
 • Nick Jonas
 • Mark Wahlberg
 • James Franco
 • Seth MacFarlane
 • Jonathan Yeo
 • Dominique Ansel

Deneme sürüm olduğu için sadece Amerika’da yaşayan ve arama hacmi yüksek olan bu listedeki ünlülerle anlaşan Google ilerde diğer ülkelere açıldıktan sonra yerel bazda ünlüler ile anlaşmayı hedefliyor. Bu özellik kullanıcılar için çok güzel olsa da içerik oluşturucular için büyük ölçüde kullanıcı kaybı demektir arama sonuçlarına kullanıcıların kendi videoları ile cevap vermesi demek diğer arama sonuçlarına bakılmaması demektir. Aradığı sorunun cevabını izleyen kullanıcı diğer sitelere girmeyecek ve büyük hit düşüşleri yaşanacaktır. Bu özelliğin diğer ülkelere ve ülkemize ne zaman geleceği ise belirli değil.

 

 

Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...