Ana SayfaSEMGoogle, Uygulama Reklamları Görünürlüğünü Arttırıyor

Google, Uygulama Reklamları Görünürlüğünü Arttırıyor

-

Google geliştirmelerine yoğun bir şekilde devam ederken yenilikler son geliştirme haberi mobil uygulama reklamlarından geldi. Uygulama reklamları görünürlüğü değişikliğine giden Google reklam verenlere daha iyi bir mobil reklam performansı sağlamayı hedefliyor.

Google Ads Reklam Düzenleyicisi ile Tüm Hesaplarınızı Yönetebilirsiniz

Uygulama Reklamları Görünürlüğü Arttırılıyor

Google Ads, artık iOS cihazlarda daha sık görünecek olan uygulama reklamlarının görünürlüğünü arttırıyor. Bunu Google Ads yardım sayfalarında yeni güncelleme olarak kısa bir süre önce yayınlandılar.

Bu aydan itibaren, uygulama reklamları iOS mobil web tarayıcılarında daha fazla arama sonucunda gösterilmeye başlanacaktır. Uygulama reklamları, kullanıcıların yaptığı arama sorgularıyla alakalı olan uygun bir uygulama reklamı olduğunda gösterilir. Örneğin, yerel bir restoran ararken, yiyecek dağıtım uygulaması için bir reklam ile karşılaşabilirsiniz.

Mobil arama sonuçlarına ek olarak, uygulama reklamları Google Play’de, YouTube’da ve Google’ın ağındaki üç milyondan fazla sitede ve uygulamada da görünmeye başlayacak. Reklam verenlerin bu değişikliğin etkisini ölçmelerine yardımcı olabilmek için, uygulama yüklemeleri ve iOS tarayıcılarından gelen uygulama dönüşümü etkinlikleri kampanya raporlamasına dahil edilir.

Google Ads Hesaplarınızı Google Yönetecek

Bu yeni envantere erişmek için reklam verenler tarafından uygulanması gereken herhangi bir işlem bulunmamakta. Mevcut uygulama kampanyaları, yeni verileri otomatik olarak “Dönüşümler” sütununa ekler.

Ancak Google, reklam verenleri tekliflerini ve bütçelerini düzenli olarak takip etmelerini teşvik eder. Bu değişikliklerin etkisi ortaya çıktıkça performansta dalgalanmalar söz konusu olabilir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...