Ana SayfaPazarlamaGoogle'da satış yapmak artık ücretsiz!

Google’da satış yapmak artık ücretsiz!

-

Perakende sektörü yıllar içinde, şimdi de koronavirüs pandemisi sırasında yoğunlaşan birçok tehditle karşı karşıya kalmıştır. Fiziksel mağazalar kapalıyken, dijital ticaret perakendeciler için bir can kurtaran haline geldi. Google bu dönemin zorluklarını aşabilmek için reklamverenlere destek olmak için Google Shopping ücretlerini kaldırmayı planladığını duyurdu.

Tüketiciler gittikçe daha fazla çevrimiçi alışveriş yaparken, sadece temel ihtiyaçları değil, aynı zamanda oyuncak, giyim ve ev eşyaları gibi şeyleri de arıyorlar. Bu, işletmelerin tüketicilerle yeniden bağlantı kurması için mücadele etmek için bir fırsat sunsa da, birçoğu bunu geniş ölçekte yapamaz.

Google Merchant Center Nedir?

Google Shopping ücretsiz satış

Google, bu zorlukları göz önünde bulundurarak, satıcıların Google Shopping üzerinden satış yapmalarını ücretsiz hale getirme planlarını geliştiriyor. Gelecek haftadan itibaren, Google Alışveriş sekmesindeki arama sonuçları öncelikle ücretsiz listelemelerden oluşacak ve satıcıların Google’da reklam yayınlayıp yayınlamalarına bakılmaksızın tüketicilerle daha iyi bağlantı kurmalarına yardımcı olacaktır. Google’da her gün yüz milyonlarca alışveriş aramasıyla, birçok perakendecinin stokta ve gönderilmeye hazır olarak insanların ihtiyaç duydukları ürünlere sahip oldukları biliniyor, ancak online olarak yeterince keşfedilebilir değiller.

Perakendeciler için bu değişiklik, alışveriş ihtiyaçları için her gün Google’a gelen milyonlarca kişiye ücretsiz şekilde görüntülenme imkanı anlamına geliyor. Alışveriş yapanlar içinse, Google Alışveriş sekmesinden keşfedilebilecek daha fazla mağazadan daha fazla ürün anlamına geliyor. Reklamverenler için bu, ücretli kampanyaların artık ücretsiz girişlerle artırılabileceği anlamına gelir. Mevcut bir Merchant Center ve Alışveriş reklamları kullanıcısıysanız, ücretsiz listelemelerden yararlanmak için hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur.

Update to Google Shopping

Google arama sonuçlarına yeni alışveriş alanı ekliyor

Ne zamandan itibaren ücretsiz olacak?

Bu değişiklikler ABD’de Nisan sonundan önce uygulanmaya başlanacak ve şirket bunu yıl sonundan önce küresel olarak genişletmeyi hedefliyor. Türkiye’de ne zaman aktif olacağı şu an için bilinmiyor, bu konuda gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Google’ın bu konudaki yardım merkezinde ücretsiz ürün listelerine ve Alışveriş reklamlarına nasıl katılacağınızla ilgili daha fazla ayrıntı bulunmaktadır.

Google ayrıca, satıcıların hesaplarını bağlamalarına izin vermek için PayPal ile yeni bir ortaklık başlattı. Bu, işe yerleştirme sürecini hızlandıracak ve kullanıcılar için en yüksek kalitede sonuçlar almayı sağlayacaktır. Ayrıca, dijital ticareti her boyutta işletme için daha erişilebilir hale getirmek amacıyla, satıcıların Shopify, WooCommerce ve BigCommerce dahil olmak üzere ürünlerini ve envanterlerini yönetmelerine yardımcı olan mevcut iş ortaklarıyla yakın bir şekilde çalışmaya devam edildiği Google tarafından paylaşıldı.

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Product Variant Structured Data Nedir?

Product Variant Structured Data Nedir?

0
Google, kısa süre önce e-ticaret sitelerine yönelik "Ürün Varyantı Yapılandırılmış Verisi" adlı bir güncellemesini yayınladı. Ürün varyasyonlarına özel olarak tasarlanan bu çalışma sayesinde, arama...