Ana SayfaSEOKonuk yazarların kendi yayınlarına link vermesi SEO'yu nasıl etkiler?

Konuk yazarların kendi yayınlarına link vermesi SEO’yu nasıl etkiler?

-

Yazarların misafir yayınlarına bağlantı vermesi kabul edilebilir mi? Bu, 9 Nisan’da düzenlenen bir WebMaster Merkezî Hangout’u sırasında Google’ın önemli isimlerinden John Mueller’e sorulan bir soru. Soru, aynı alan içindeki diğer sitelere oranla az miktarda özgün içerik sağlayan bir site sahibi tarafından gönderildi. Kendi sitelerinden bu yayınlara bağlantı vermenin SEO üzerinde olumsuz bir etkisi olacağından endişe ediyorlardı.

Sunulan soru şu şekilde:

“Web sitemin ana sayfasının altında, bu konuk yayınlarına tekrar bağlantı verdiğim, ‘medya’ adlı bir bölüm var. Şu anda burada yer alan konuk yazarların kendi sitesine verilen linkler SEO’ya zarar verir mi?

SEO’ya zarar vermemek için konuk yayınlarına backlink oluşturmanın en iyi yolu nedir?”

Misafir Yazarlık: Çoğu Bloggerın Gözden Kaçırdığı Başarılı SEO Stratejisi

Konuk Yazar Backlinkleri = Doğal Olmayan Linkler

Mueller yanıtına, konuk ilanının doğal olmayan bir bağlantı kurma biçimi olduğuna dair bir hatırlatma yaparak başladı.

“Genel olarak, konuk yayınlarında, linki esasen başka bir siteye yerleştiren kişi sizsiniz.

Yani, genel olarak, bu doğal olmayan bir bağlantı olarak kabul edilir. Bu yüzden bunun için nofollow kullanılmasını öneriyorum. ”

Ancak, site sahibi her ay yaklaşık bir konuk yayını göndermekten bahsetti.

Mueller, bu tür konuk yayınlarının herhangi bir doğal olmayan link cezasını tetiklemesinin mümkün olmadığını söylüyor.

“Sanırım bunu şu anda yaptığınız ölçekte, bilmiyorum, her iki ayda bir, web spam ekibinden kimsenin buna bakacağını ve “ah bu site bu konuk yayınlarının bağlantılarını kötüye kullanıyor… ” diyeceğini sanmıyorum.

Bunun acilen endişelenmeniz gereken bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ancak, genel olarak, konuk gönderileri için nofollow bağlantıları kullanmalısınız. ”

Reklamcılığın Tarihini Keşfedin ve İşinizi İnternet Reklamları İle Büyütmeyi Öğrenin

Konuk yazar yayınlarınıza backlink yok mu?

Konuk yayın yazarları istedikleri zaman kendi içeriklerine backlink verebilirler. Mueller özellikle takip edilen linkleri kullanmanın tamamen kabul edilebilir olacağını söylüyor.

“Bu siteye tekrar link vermekle ilgili olarak, içeriğinizin nerede gösterildiğini vurgulamak için, bunu istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

İsterseniz nofollow linkleri kullanabilirsiniz, ancak normal bir takip edilen linkin de bunun için mükemmel olduğunu düşünüyorum.

Esasen tüm içeriğinizin nerede yayınlandığını gösterdiğiniz için, ve bu harika bir şey. ”

Son olarak, Mueller konuk yayınlarının kitlenizi büyütmenin bir yolu olarak görülmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. SEO taktiği olarak değil. Özellikle her ay sadece bir gönderinin olduğu bu seviyede.

“SEO ile ilgili olarak, bunu yaptığınız ölçekte düşünüyorum, muhtemelen herhangi bir avantaj veya dezavantaj görmezsiniz.

Web siteniz için daha büyük bir kitle oluşturmayla ilgili olarak, bu, diğer web sitelerindeki ilgili konular hakkında konuşmak için iyi bir şey olabilir ve bazı kullanıcıları da sitenizi ziyaret etmeye ilgi duyabilir.

Benim açımdan, bu kulağa iyi geliyor.

Ancak tamamen SEO açısından, orada olumlu ya da olumsuz yönde çok şey yaptığınızı sanmıyorum. ”

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...