Ana SayfaSEOPinterest görsel arama alışveriş dönüşümünün artmasını sağlayacak

Pinterest görsel arama alışveriş dönüşümünün artmasını sağlayacak

-

Ülkemizde değerinin yeteri kadar bilinmediğini düşündüğüm Pinterest globalde etkili bir pazarlama silahı olmaya devam ediyor. Kadınların ağırlıklı olarak kullandığı Pinterest ana okulu öğretmenliği, organizasyon yöneticileri vb bazı meslek grupları için oldukça önemli bir yere sahip. Pinterest görsel arama alışveriş dönüşümü satıcılar için oldukça önem arz ediyor.

Pinterest SEO Nedir? Pinterest SEO Nasıl Yapılır?

Pinterest görsel arama alışveriş artışını hedefliyor

Pinterest, arama yaptığınızda karşınıza çıkan göz alıcı pinleri görsel aramayla birleştirerek kullanıcıların fotoğraflarını çektiği ürünleri satın almasını kolaylaştırıyor. Pinterest Lens adlı görsel arama özelliği kullanıcıların fotoğraflarını çektikleri an fotoğraflarını telefonunun kamerasıyla aramasını sağlıyor. Kullanıcılar, mevcut fotoğrafları kameradan da yükleyebilecekler.

Pinterest görsel arama
Pinterest görsel arama

Pinterest görsel arama sonuçlarında kamerada yer alan görüntüdekine benzer pinleri göstermeye başlayacak. Bu, kullanıcının bir fotoğrafını çekerek Pinterest’te arama yapmak istediğinde, bir ürünü satın alma niyetinin yüksek olması nedeniyle etkili bir strateji olduğunu söylenebilir.

Pinterest’in Yeni Tasarımı Sayesinde Sitenizin Trafiği Artabilir

Pinterest görsel aramanın etkinliği

  • Pinterest kullanıcılarının % 80’i alışveriş yaparken görsel olmayan aramalarla başlar.
  • Giysiler veya mobilyalar için online alışveriş yaparken, kullanıcıların % 85’inden fazlası görsel bilgilere metin bilgilerinden daha fazla önem veriyor.
  • Tüketicilerin % 55’i görsel aramanın tarzlarını ve zevklerini geliştirmede etkili olduğunu söylüyor.
  • Kullanıcıların % 49’u, görsel arama yoluyla markalarla daha iyi bir ilişki kurduklarını söylüyor.
  • Tüketicilerin% 61’i mağazada gezinirken görsel aramanın deneyimlerini artırdığını söylüyor.

Alışveriş pinlerinin görsel arama ile entegrasyonu moda ve ev ürünleri ile oldukça uyumludur. Satın alınabilir ürün pinler doğrudan perakendecinin sitesindeki ödeme sayfasına yönlendirilebilir. Web sitenizin ürünlerini paylaşırken yapmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi için bu yardım sayfasına bakabilirsiniz.

Pinterest Pazarlamanızı Geliştirecek 12 İpucu

Pinterest görsel arama iyileştirmeler

Pinterest, fotoğraf çekmeyi ve yüklemeyi kolaylaştıran yeni bir tasarımla görsel arama işlevini geliştirdi.

Pinterest görsel arama
Pinterest görsel arama

Kullanıcılar artık daha önce yapamadıkları bir şey olan Pinterest Lens kamerayla çektikleri fotoğrafları kaydedebiliyorlar. Ek olarak, kullanıcılar Lens ile çekilmiş fotoğrafları hemen bir pin haline getirip bir panoya kaydedebiliyorlar. Bu özellikler ve geliştirmeler bugün Android‘de yayılıyor ve önümüzdeki haftalarda iOS‘a geliyor.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

0
Instagram, günümüzde kişilerin ve kurumların en etkili sosyal iletişim araçlarından biri olarak ilk üçte yer alan bir sosyal medya platformudur. Instagram, kendinizi ürün veya...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?