Ana SayfaSEMGoogle Ads geliştirilmiş anahtar kelime önerileri sunmaya başlıyor

Google Ads geliştirilmiş anahtar kelime önerileri sunmaya başlıyor

-

Google Ads geliştirilmiş anahtar kelime önerileri ile birlikte aslında reklamlardaki anahtar kelime önerilerinin hem alaka düzeyini hem de kalitesini arttırarak optimizasyon puanlarını güncelleyeceğini açıkladı.

Google Ads Hesaplarınızı Google Yönetecek

Google Ads geliştirilmiş anahtar kelime önerileri

Google Ads, anahtar kelime önerilerinin alaka düzeyini ve kalitesini artırarak optimizasyon puanlarını güncelliyor. İlerleyen süreçte Google Ads yalnızca önerilen anahtar kelimeleri, mevcut anahtar kelimelerin ötesine ek trafik getireceğini tahmin ederse öneri olarak sunacaktır. Ayrıca, Google Ads’in anahtar kelime önerileri artık geniş eşlemeli anahtar kelimeleri içerebilir.

Google, önerilerini izlemenin ve hesabınızın optimizasyon puanını artırmanın avantajlarından yararlanır:

“Öneriler ve optimizasyon puanı, hesap performansını iyileştirmek için en etkili fırsatlara öncelik vermenize yardımcı olur. Aslında, hesap düzeyinde optimizasyon puanlarını 10 puan artıran reklamverenler, dönüşümlerde ortalama %10 artış gördü. ”

Google Ads Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Google Reklam önerilerini görüntülemenin yeni bir yolu

Google Ads, önerileri ve beklenen etkilerini gösteren yeni bir tablo görünümü biçimi sunuyor. Kullanıcılar yeni tablo görünümü ve orijinal kart görünümü arasında geçiş yapabilir.

Başlık görüntüsünde gösterildiği gibi yeni tablo görünümü formatı, kart görünümünde aşağıdaki gelişmeleri sunar:

  • En büyük optimizasyon fırsatına göre önerileri görüntüleyin ve sıralayın.
  • Bir öneri alırsanız optimizasyon puanınızın ne kadar değişeceğini görün.
  • Kampanyaya göre puanlama ve önerilerin dökümünü görün.
  • Tablo görünümünü Excel’e indirme.

Önerileri uygulamanın yeni bir yolu

Google Ads kullanıcıları artık birden fazla kampanya ve hesapta toplu olarak önerilerde bulunabilirler. Kullanıcılar yönetici hesap düzeyinde önerileri toplu olarak uygulayabilir veya reddedebilir. Bu yeni özellikler artık Google Reklamları ‘Öneriler’ sayfasında mevcuttur.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

0
Design Brief, yakın bir zamanda üzerinde çalışacağınız bir projenin hedeflerini, neleri kapsadığını ve stratejisini temel alarak, projenizin bir nevi iskeletini oluşturan bir rehberdir. Bir...