Ana SayfaPazarlamaGoogle’dan yeni trafik kaynağı: Keen

Google’dan yeni trafik kaynağı: Keen

-

Web sitelerine daha fazla ziyaretçi çekmek amacıyla Google tarafından eklenen yeni hizmet, içerik önermesi sayesinde güçlü bir potansiyele sahip. Google, içerik keşifleri için kullanılabilecek, Keen adında bir servisi sessizce duyurdu. Servis, kullanıcılara alakalı web sitelerini tanıtan bir makine öğrenimi(machine learning) uygulaması.

Google: Yazar İtibarına Göre Sıralama Yapmıyoruz!

Keen nedir?

Keen, Google’ın Area 120 projelerinin bir parçası olan deneysel bir web ve Android uygulamasıdır. Area120(120. Alan), yenilikçi projelerin hayata geçirilmesi için küçük ekiplerin küçük bir başlangıç modunda birlikte çalışabileceği alan olarak tanımlanmaktadır.

Google’dan gelen resmi bir paylaşıma göre proje, kendileri için önemli olan etkinlikler, birbirleriyle paylaşmak istedikleri etkinlikler hakkında bilgi paylaşan bir karı kocanın etkinlikleriyle büyüdü.

Hobileri ve hedefleri ile ilgili linkler ve kaynaklar topladıklarında, sadece bu fikirleri iyileştirmeye ve paylaşmaya değil, aynı zamanda daha fazla fikir keşfetmeye de yardımcı olan bir araca ihtiyaç duyduklarını anladılar.

Açıklama şu şekilde:

“Birbirimize neler üzerinde daha fazla zaman geçirmek istediğimizi söylemek muhteşemdi. Ve bir kez yaptıkça, ilgili fikirleri, bağlantıları ve kaynakları bir araya getirmenin bize gerçek hayatta paylaşılan tutkularımıza daha fazla zaman ayırmamızı sağladığını gördük.

Bu fikri daha da araştırmak için dört meslektaşım ve ben Keen adında yeni bir deney oluşturduk…”

Hazırlanan içerik halkla, belirli kişilerle paylaşılabilir veya gizli tutulabilir. Keen’i Pinterest’ten ayıran şey, Keen’in ilginizi çeken içeriği ortaya çıkarmak için Google Arama ve makine öğrenimi kullanmasıdır. Koleksiyonunuz büyüdükçe Keen, kullanıcıların ilgilendiği içeriklerin yüzeyini daha iyi hale getirir. Bu, proaktif bir içerik keşif yöntemidir.

Resmi duyuruya göre Keen ile yapabilecekleriniz şu şekilde:

“Linkler, metinler, görseller ve web aramalarını ekleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Eklediğiniz her şey, daha fazla keşfetmenizi sağlar…”

Bu “keşfedilecek daha fazla” ifadesi, web ekosisteminin daha fazla trafik almasına yardımcı olacak şeydir.

Chrome Yeni Özelliğiyle Yayıncılar İçin Büyük Trafik Kaynağı Oluyor

Keen, trafiğin artmasını sağlayacak yeni bir kanal

Keen, popülerliği ve trafiği artırmak için yeni bir fırsat sunuyor. Bir web sitesinin alabileceği en güçlü öneri, bir arkadaştan diğerine bir tavsiyedir. Keen’in web ekosistemine katkısı, kullanıcıların web içeriğini keşfetmelerinin yeni bir yolunu temsil etmesidir. 

Keen aktif olarak kullanıcılara alakalı içerik arar ve önerir. Bir arama motoru pasiftir. Birisinin bir soru sormasını bekler. Keen proaktiftir. Arama sorgularına yanıt olarak içeriği pasif bir şekilde önermek yerine, Keen aktif olarak insanların hoşuna gidecek içeriği önerir.

Keen hakkında yapılan resmi duyuruyu görmek için lütfen tıklayın.

Keen ana sayfasına gitmek için tıklayınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...