Ana SayfaSEOİçerik Değerlendikçe Anahtar Kelime Yoğunluğu Önemini Kaybediyor

İçerik Değerlendikçe Anahtar Kelime Yoğunluğu Önemini Kaybediyor

-

Google Mühendislerinde ve adına sıklıkla yer verdiğimiz John Mueller Twitter üzerinden takipçilerinin sorularını yanıtlamaya devam ediyor. Son olarak anahtar kelime yoğunluğu hakkında sıkça sorulan soruları yanıtlayan Mueller, takipçilerinin akıllarındaki soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

Anahtar Kelime Yoğunluğu Her Zaman Önemli Değil

“İçerik değerlendikçe anahtar kelime yoğunluğu önemini kaybediyor. Yayınlanan içeriğin arama yapan kişi için başka bir değeri var ise, anahtar kelime yoğunluğu tamamen yok sayılabilir.”

Bu bilgi, anahtar kelime yoğunluğu hakkında bilgi isteyen bir Twitter kullanıcısı tarafından John Mueller’e sorulan bir soruya cevaben verildi. Anahtar kelime yoğunluğunun sıralama sonuçlarına etkisi konusunda endişeli olan takipçi, endişesi hakkında soru sordu. Takipçisine ilk olarak “İçerik değerlendikçe anahtar kelime yoğunluğu önemini kaybediyor. Yayınlanan içeriğin arama yapan kişi için başka bir değeri var ise, anahtar kelimelerin yoğunluğu tamamen yok sayılabilir.”  cevabını veren Mueller şöyle devam etti;

“Bir başkasının nasıl içerik girdiği ile ilgilenmek yerine kendi içerine odaklanmalısın. Google’da içerikleri sıralamak için 200’den fazla faktör kullanılıyor. Ve bu faktörlerin tamamında mükemmel olmak zorunda değilsin.”

Aşırı anahtar kelime kullanımı hakkında soru soran bir başka takipçisine yanıt veren Mueller, aşırı anahtar kelime kullanımı uygulamasının arama sonuçlarından kaldırılma gibi bir sonucu olmayacağını ancak aşırı anahtar kelime kullanımının Google tarafından tamamen yok sayılabileceğini belirtti.

John Mueller Takipçilerine Verdiği Mesajların Geneli İse Şöyle;

  • Daha iyi bir SEO için, diğer içeriklerin neden üst sıralarda yer aldığını anlamaya çalışmak yerine kendi içeriklerinizi iyileştirmek için vakit harcayın.
  • Aşırı anahtar kelime kullanımı, bir sayfanın indekslemeden (dizinden) kaldırılmasına neden olmaz.
  • İçerik değerli ise Google, anahtar kelime kullanım yoğunluğunu göz ardı edebilir.
  • Genel olarak, içeriği daha az okunaklı hale getirdiği için anahtar kelimelerin aşırı kullanımı iyi bir fikir değildir.

 

Kaynak : Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?