Ana SayfaSEMMaksimum Dönüşüm için Google AdWords Kampanyalarında Yapay Zeka Kullanılacak

Maksimum Dönüşüm için Google AdWords Kampanyalarında Yapay Zeka Kullanılacak

-

Dönüşüm değerlerini en üst düzeye çıkarmak isteyen Google AdWords her geçen gün yenilenmeye ve gelişmeye devam ediyor. Yakında gerçekleşecek yeni güncelleme ile maksimum dönüşüm için Google AdWords kampanyalarında yapay zeka kullanılacak.

Google AdWords Kampanyalarında Yapay Zeka Kullanılacak

Google AdWords, dönüşüm değerlerini en üst seviyeye çıkarmak için otomasyon ve makine öğrenimini kullanarak yeni bir kampanya türü geliştirdi. Google AdWords, reklamverenler için dönüşüm değerinin doğrudan “gelir” olarak tanımlandığını bildiğinden, reklamverenlerin AdWords bütçeleri en iyi dönüşüm alacak şekilde optimize edecek bir yapay zeka geliştirdi.

Geliştirilen yapay zekalı yeni reklam türü ile reklamverenler maksimum optimizasyon yapılmış reklam kampanyasını kullanabilecekleri gibi standart reklam kampanyalarını da kullanmaya devam edebilecek.

Daha Fazla Müşteriye Ulaşmak İçin Tam Otomatik Çözüm

Google, yeni alışveriş kampanyası türünün “satışları artırmak ve daha fazla müşteriye ulaşmak için tam otomatik bir çözüm sunduğunu” belirtiyor.

Yeni alışveriş kampanyaları, reklamverenlerin belirli bir hedefe ulaşmalarına yardımcı olmak için yapay zeka tarafıdan otomatik olarak optimize edilecek. Reklamverenler isterlerse dönüşüm değerini en üst düzeye çıkaracak , isterse reklam harcamalarından elde edilen belirli bir getiriyle dönüşüm değerini en üst düzeye çıkaracaklar. Yani yapay zeka kullanılarak oluşturulan reklam kampanyaları istenirse tek bir alanda  veya birden fazla alanda fayda sağlayabilecek şekilde kullanılabilecek.

Birçok metrik hesaba katılarak oluşturulan yeni AdWords reklam kampanyası türü, ayrıca reklamverenin daha önce verdiği reklamları da inceleyerek hedefe yönelik en iyi optimizasyon seçeneğini reklamverenlere listeleyecek.

Şimdilik geliştirilme aşamasında olan ve ilerleyen zamanlarda elde edilen verilerle daha iyi optimizasyon gerçekleştirecek olan yeni reklam türünün yakın zamanda tüm Google AdWords kulllanıcılarının kullanımına sunulması bekleniyor.

Kaynak : https://www.searchenginejournal.com/new-google-adwords-campaigns-use-machine-learning-maximize-conversion-value/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...