Ana SayfaSEMPogo Sticking Nedir?

Pogo Sticking Nedir?

-

Pogo Sticking kısa yoldan yüksek ziyaretçi sahip olmak isteyenlerin baş belası olmuş durumda. Pogo Sticking sayesinde Google içerik kalitesi düşük olan siteleri sıralamadan düşürüyor. Sadece yazılarınızın kalitesi değil aynı zamanda kullanıcının sitenizde gördüğü her şey onu etkileyebilir. Pogo Sticking Nedir? gibi önemli bir konuyu bu yazımızda ele alacağız.

Pogo Sticking Neden Olur?

Birden fazla sebebi olduğu net bir durumdur. Pogo Sticking’i etkileyen en büyük etken ise hatalı etiket ve başlık kullanımıdır. Google tarafından sitenize gönderilen ziyaretçi sitenize girdiği zaman başka bir sayfaya geçmek dışında geri çıkar ise buna Pogo Sticking denir.

 • Başlık Hatası
  Pogo Sticking oranınızı en çok başlıkta yapılan hatalar arttırıyor. Ziyaretçi çekmek için içerikte bulunmayan bir konuyu başlık olarak belirlemeniz giren ziyaretçinin istediğini bulamaması ardından geri arama sayfasına dönecektir.
 • Yanlış Etiket Kullanımı
  Etiketleri gereksiz yere alakasız kullanmanın sonucunu geçtiğimiz yıllarda Google bize göstermişti. Bir çok site yerle bir olduğu zaman bir çok site etiketlerin yarısını silmek zorunda kalmıştı. Yine aynı durum ile karşı karşıyayız. İçerikte olmayan ve konu ile alakası bulunmayan etiketi kullanmak kullanıcının siteye girip çıkmasına davetiye çıkaracaktır.
 • Tasarımın Kullanılabilirliği
  Son zamanlarda sitelerin bir çoğu responsive tasarıma geçse de mobil uyumluluğu bulunmayan sitelerde var. Mobil tarayıcıdan giriş yaptığımız zaman karşımıza masaüstü tasarımını gösteren bir site çıkınca bir çoğumuz siteyi terk ediyor. Bu durumda Pogo Sticking oranını oldukça arttıracak bir kriter.
 • Site Hızı
  Hızlı açılmayan siteler pogo sticking’i çok kötü şekilde etkiler. Ziyaretçiler yavaş açılan sitelerde gezinmeyi ve yüklenmesini beklemeyi sevmediği bir gerçektir. Bu yüzden kullanıcı siteden geri arama sonucuna dönebilir.
 • Aşırı Reklam
  Sitenizde çok sayıda reklam var ve pop-up reklamları bulunuyor ise kullanıcılarınızın geri çıkma olasılığı yüksektir.

Pogo Sticking SEO Etkisi Nedir?

SEO‘ya doğrudan, etkileri yıkıcı olabilecek şekilde etki eder. Kullanıcının sitenizden girdiği gibi çıkması Google tarafından büyük bir sorundur. İçeriğinizde veya sitenizde bir yanlışlık olduğunu bu yöntem ile anlayabiliyor. Yaptığımız bazı aramalarda içerik ile başlığın farklı olduğu bir siteye girmişizdir. Daha sonra yapılan aynı arama sorgusunda o sonucun sıralamada olmadığınıda görebiliriz.

 

Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...