Ana SayfaSEMGoogle Ads, Arama Reklamlarında Tıklama Payı Özelliğini Aktif Ediyor

Google Ads, Arama Reklamlarında Tıklama Payı Özelliğini Aktif Ediyor

-

Her geçen gün gelişmeye devam eden Google Ads, arama reklamlarında tıklama payı özelliğini aktif ediyor. 2015’ten beri alışveriş kampanyalarında kullanılmakta olan tıklama payını çok yakın zamanda arama reklamları için de aktif olarak göreceğiz.

Tıklama Payı Nedir?

Bir çoğunuz tıklama payı özelliğini ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Ancak bu özellik 2015 yılından beri alışveriş kampanyalarında kullanılıyor. Yakında bu özellik arama reklamlarında da kullanılabilir olacak.

Tıklama payı, aldığınız tüm ulaşılabilir tıklamaların tahmini payıdır. Tıklama payınız ne kadar az ise reklamınıza gelebilecek ek tıklamaları yakalama şansınız o kadar yüksek demektir.

Tıklama Payı Nasıl Hesaplanır?

Tıklama payını hesaplamak oldukça basittir. Örnekle açıkladığımızda çok daha basitleşecektir. Bir reklam kampanyası oluşturdunuz ve bu reklam kampanyası 20 kere tıklandı diyelim, ancak Google Ads daha fazla reklam uzantınız olması, daha yüksek teklifiniz veya daha yüksek bütçeniz olması durumlarında, reklamlarınızın 200 kez tıklanabileceğini tahmin ediyorsa tıklanma payı %10 olacaktır.

Hazır yeri gelmişken reklam uzantıları hakkında bilgi almak için daha önceden oluşturduğumuz yazı dizisine ait linklerie aşağıdan ulaşabilirsiniz. İşte Google AdWords (Yeni adı ile Google Ads) reklam uzantıları yazı dizisi;

  1. Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 1: Site Bağlantısı Uzantısı
  2. Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 2: Açıklama Metni Uzantıları
  3. Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 3: Mesaj Uzantısı
  4. Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 4: Telefon Uzantısı
  5. Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 5: Yer Uzantısı
  6. Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 6: Ek Açıklamalı Snippet Uzantısı
  7. Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 7: Promosyon Uzantısı
  8. Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 8: Mobil Uygulama Uzantısı

Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde arama reklamlarında aktif olması beklenen tıklama payı; Arama Ağı kampanyaları için kampanya, reklam grubu ve anahtar kelime düzeyinde kullanılabilecek.

Kaynak : Google Destek

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...